W dniu 14 października odbył się w naszej szkole "Dzień Matematyki" dla uczniów klas 1-3.
Zgodnie z ideą organizatorek Małgorzaty Woźniak i Magdaleny Szymańskiej rozwiązywanie zagadek, krzyżówek oraz zadań w ramach dnia matematyki "miało sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem.” Zadania nie wymagały wiedzy matematycznej - wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.
Poprawnych odpowiedzi udzieliły następujące osoby: Emma 2c, Ola 2c, Hubert 2a, Kamil 3b, Adam 3b, Amelia 3d, Michał 3c. Wkrótce otrzymają drobne upominki.
Zaproponowane filmiki pokazały, że matematyka jest z nami w życiu codziennym oraz łączy się ścisłe z muzyką. Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu jest organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrasta się. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski.
Matematyka może być przyjemna i dawać radość.:)
 M. Woźniak i M. Szymańska