Dobro powraca

Pod takim hasłem dnia 10.06.2022 w Matemblewie odbył się wspaniały festyn zorganizowany dla wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas oraz świetlic. Organizatorem był Caritas Archidiecezji Gdańskiej, który w ten sposób dziękował wszystkim zaangażowanym w dzieło Pomocy.

Z naszej szkoły zostali zaproszeni uczniowie z klasy 4c, 5b, 5c i 8d, którzy razem z innymi wolontariuszami bawili się biorąc udział w różnorodnych zabawach. Była oczywiście scena, gdzie każdy mógł się poczuć jak najlepszy Głos w Polsce, a Makarena i Belgijka rozkręciła cały tłum do tańca. Nikt się nie nudził, bo miał do wyboru mnóstwo miejsc, gdzie mógł sprawdzić się w  zadaniach  indywidualnych i grupowych. Było chodzenie po linie, na szczudłach, puszczanie ogromnych baniek, rysowanie, układanie gigantycznych puzzli. Wspólna „jazda” na wielkim „pontonie”, lub zaliczanie kolorowych świateł, sprawdzały ilu indywidualistów, będzie współpracować, aby osiągnąć wspólnie cel. Oblegana był strzelnica, gdzie pod okiem instruktora można było sprawdzić się w strzelaniu z łuku. Malowanie twarzy przyciągało tych, którzy lubią „oryginalny makijaż”. Chodzenie po linie wymagało odwagi i takich sprytnych też było wielu. Stoiska z przysmakami cieszyły się oczywiście dużym powodzeniem, a po watę cukrową ustawiała się dłuuuuuga kolejka. Nikt nie był głodny i nikt nie był smutny. Każdy poczuł się radośnie, bo słońce, śmiech i szczęście nie opuszczało tego miejsca. Na koniec wszyscy uczestnicy zabawy zostali obdarowanie Pudełkami marzeń wypełnionymi miłymi niespodziankami.

Caritas Archidiecezji Gdańskiej  organizując tę imprezę dziękował wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają innym. SK Caritas pracujące w naszej szkole cieszy się, że jest częścią tak wspaniałej grupy dobrych ludzi, którzy są zawsze gotowi, aby wesprzeć każdego, który czeka na pomocną dłoń. My już wiemy, jak wspaniale jest pomagać. My już wiemy, że dobro powraca. A Ty? Chcesz się przekonać? Nic trudnego - dołącz do nas. Od nowego roku szkolnego 2022/2023 nasze SK Caritas powraca do pracy z nowymi pomysłami, bo Pomaganie jest super, pomaganie jest cool.

Pamiętaj, dobro powraca!

Jolanta Prychła