Szkole Koło Caritas wraz z Archidiecezjalnym Caritasem przystępuje do akcji Maseczka dla chorego.

Trwa akcja szycia i zbierania maseczek dla chorych onkologicznie i ich opiekunów z hospicjów. Nasza społeczność szkolna chciałaby przekazać zebrane maseczki dla podopiecznych z gdańskiego hospicjum im. ks. E. Dudkiewicza oraz dla małych podopiecznych z hospicjum im. św. Józefa w Sopocie.

Kochani Uczniowie, Szanowni Rodzice chorzy czekają na pomoc, czekają na Anioła Stróża z naszej placówki. Wszystkie ręce na pokład i szyjmy maseczki ze wszystkiego co mamy. Pamiętajmy tylko, aby były to materiały naturalne, np. len, bawełna. Zajrzyjmy do własnych szaf i zobaczmy, co nam już nie jest potrzebne i zmieńmy ich przeznaczenie. Niepotrzebna pościel, czy T-shirt niech stanie się najpiękniejszą MaseczkĄ dla chorego, ale na gumkach, nie na troczkach, bo założenie ich nie może sprawiać bólu.

W naszej akcji, każdy może wziąć udział J !!! Jeśli masz maszynę szyj, jeśli jej nie masz odkryj swój talent i szyj ręcznie, a kto i tu nie ma umiejętności niech podaruje rzeczy z przeznaczeniem na przyszłe maseczki.

Kochani Uczniowie, Szanowni Rodzice, na gotowe, uszyte maseczki czekamy do 29.04.2020. Przy szkolnej portierni będzie przygotowane miejsce, gdzie będzie można bezpiecznie złożyć ten dar serca. Na materiały czekamy już. Przynieś, a my przekażemy je sprawnym rączkom, które zrobią z nimi właściwy użytek.

Będzie też zeszyt, gdzie prosimy wpiszcie swoje imię, abyśmy wiedziały komu podziękować. Zróbcie też i zdjęcie swoich małych, wielkich dzieł. Warto upamiętnić te cudowne chwile dzielenia się sercem. Prześlijcie je na adres falcon15@wp.pl lub jolandapr@wp.pl

                             

Moi drodzy, pozwalamy sobie, aby tak zwrócić się do Państwa, bo już wiele lat ze sobą współpracujemy i nigdy nas, a przede wszystkim tych, którym pomagamy nie zawiedliście.

Zostań aniołem Stróżem tych, którzy w ciszy czekają na pomoc.

Dziękujemy  i serdecznie pozdrawiamy                                                           

Jolanta Prychła i Barbara Sokołowska