Obchody dnia osób niepełnosprawnych w naszej szkole przypomniały, że uczniowie niepełnosprawni są wśród nas i mają takie same potrzeby jak my. Nasza szkoła jest otwarta na uczniów z różnymi niepełnosprawnościami. Mamy klasy integracyjne a także wielu specjalistów prowadzących rewalidację, jak i inne zajęcia terapeutyczne.

Z tej okazji uczniowie klas IV-VII po zapoznaniu się z prezentacją, wykonali na lekcjach plastyki rysunki i plakaty związane z tą tematyką, które przyczyniły się do stworzenia interesującej wystawy. Uczniowie klas młodszych na zajęciach rozwijających kompetencje emocjonalno – społeczne rozmawiali o wspólnych cechach dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Mieli możliwość wzięcia udziału w zabawach dydaktycznych przybliżających rodzaje niepełnosprawności.

Dziękujemy wychowawcom klas za rozmowy z uczniami w klasie, zaangażowanie i za przybliżenie tego zagadnienia😊