Logo szkoły

-> Szkoła Podstawowa nr 42 w Gdańsku
-> Przedszkole nr 73 w Gdańsku

Wielki Maraton Czytelniczy dla klas II i III

Zapraszamy chętnych uczniów z klas II i III do wzięcia udziału w VI edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla Najmłodszych „Spotkacie Nowych Przyjaciół”.

Podręczniki do religii

Wykaz podręczników do religii dla klas I-VIII

Klasa IV sportowa (piłka ręczna)

Ze względu na małe zainteresowanie testami, klasa IV o profilu piłka ręczna w tym roku szkolnym nie zostanie utworzona.

Procedury związane z COVID-19

Zestaw szkolnych procedur bezpieczeństwa związanych z COVID-19

logowanie.png

Kalendarz wydarzeń.

wrzesień 2020
PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 42 W GDAŃSKU

We współczesnej, dobrze wyposażonej szkole, przygotowujemy dzieci do życia w jutrzejszym świecie. Dbając o rozwój intelektualny troszczymy się też o zdrowie fizyczne naszych uczniów i pamiętamy, że poczucie bezpieczeństwa jest tym, co trzeba zapewnić najmłodszym, przychodzącym do szkoły. Nie zastąpimy Rodziny, ale pomożemy dziecku rozpoznać swoje talenty, nauczymy współpracy z grupą, wrażliwości na problemy innych. Zapraszamy do naszej SPOŁECZNOŚCI!

MISJA SZKOŁY:

„Zdobywamy wiedzę, umiejętności, rozwijamy wrażliwość, by lepiej rozumieć siebie, innych ludzi, otaczający świat. Uczymy się żyć pięknie i mądrze”.