Warunki konkursu:

• Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych województwa pomorskiego.
  • Każdy z uczestników konkursu ma za zadanie samodzielnie wykonać i opracować książkę tematyczną w formie lapbooka, którego tematem jest „ROWEREM PRZEZ KASZUBY”.
  • Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opisy, wykresy, terminy czy też zdjęcia. Świetnie sprawdzają się w niej elementy ruchome, otwierane skrytki, obrotowe koła, składane karteczki. Wszystko umieszczone jest w kieszonkach, kopertach, książeczkach o przeróżnych kształtach. Lapbook jest więc czymś w rodzaju teczki przypominającej papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach, stąd właśnie jej nazwa Lapbook (czyli tzw. „książka na kolanach”). Do zrobienia lapbooka potrzebujemy brystolu, tekturowej teczki, kartonu lub bloku technicznego. Oprócz tego przydadzą nam się nożyczki, klej, taśma klejąca, zszywacz, dziurkacz , kartki różnego formatu, faktury i koloru oraz koperty.
  • Praca ma przedstawiać wiadomości, ciekawostki z wybranego przez uczestnika miejsca na Kaszubach, które ukazane będzie z perspektywy uczestnika wycieczki rowerowej. Praca ma zachęcać do odwiedzenia wybranego miejsca, ukazać jego piękno i być inspiracją do rowerowej podróży.
  • Twój lapbook powinien być: kolorowy, twórczy, ciekawy, samodzielnie wykonany, uporządkowany, starannie skonstruowany, czytelny, zaskakujący.
  • Praca powinna być wykonana z trwałych materiałów, różnymi technikami i metodami w formie pisemnej oraz rysunkowej z zachowaniem konstrukcji lapbooka.
  • Praca powinna być wykonana w formacie po złożeniu nie mniejszym niż A4.
Kryteria oceniania:
  • samodzielność wykonania i wkład pracy, oryginalność, pomysłowość, ciekawe ujęcie tematu, poprawność merytoryczna, stylistyczna, ortograficzna, zgodność z tematem, estetyka, trwałość
Wyniki konkursu:
  • Spośród dostarczonych prac Komisja Konkursowa wyłoni po trzech laureatów: w klasach 5 - 6 i 7- 8.
  • Laureaci I., II., III. miejsca z każdej kategorii otrzymają dyplomy oraz nagrody. Dopuszcza się także przyznanie wyróżnień; osoby wyróżnione otrzymają dyplomy.
  • Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 14.12.2023r.
Termin zgłaszania prac: 23.11.2023 r.

Organizator szkolny: nauczyciele geografii w ZSP 2