Dnia 21.09.2018 roku w godzinach 17.00-19.00, na placu przed szkołą, odbył się INTEGRACYJNY FESTYN ŚWIETLICOWY „NIEPODLEGŁOŚCIOWA GRA PODWÓRKOWA”.

W tym czasie dzieci wraz ze swoimi Rodzinami uczestniczyli w różnorodnych atrakcjach: zabawach z dawnych lat, tańcach, kąciku plastycznym, konkursach, loterii fantowej, degustacji: ciast, popcornu, lemoniady, grochówki a także z możliwości zrobienia fotografii lub przejażdżki zabytkowym (rok produkcji 1997)  samochodem marki Pontiac. Festyn uświetnił również pokaz tańców fitness dziewcząt (uczennice SP nr 42) z Klubu Lilgim.

Festyn połączony był z Akcją Charytatywną „Zrzutka Na Protezy”, zbieraliśmy pieniądze dla Pani Patrycji Sobolewskiej – mamy ucznia naszej szkoły, która
w kwietniu zachorowała i lekarze ratując Jej życie, musieli amputować Pani Patrycji obie nogi w okolicy kolan.  Zebraliśmy 2809,63 zł !!!

Serdeczne podziękowania kierujemy do pań, które upiekły ciasta, przyniosły fanty
na loterię i licytację, ugotowały grochówkę oraz do wszystkich, którzy aktywnie i finansowo wspierali naszą akcję.

Szczególne dziękujemy sponsorom: Drukarni Manufaktura za bezpłatne wydrukowanie folderu i ulotek, Piekarni Lipiński i Piekarni Sobowidz za podarowanie chlebów i ciast oraz Dyrekcji Szkoły za ufundowanie produktów na grochówkę.

Akcja „Zrzutka Na Protezy” trwa nadal. Zbiórka gotówki w Świetlicy Szkolnej „Słoneczny Zakątek” lub wpłata na konto bankowe:

PATRYCJA SOBOLEWSKA Z DOPISKIEM: „ZRZUTKA NA PROTEZY”

NR KONTA BANKOWEGO: 32 1940 1076 4836 7722 0000 0000

Wychowawczynie Świetlicy Szkolnej „Słoneczny Zakątek”.