Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Przypominamy, że jeszcze przez ten tydzień, tj. do dn. 17.12. trwa w naszej szkole świąteczna akcja dla Dzieci przebywających w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.
Dary można przekazywać wychowawcom lub włożyć do kartonu naprzeciwko portierni. Prosimy, by zgłaszać wychowawcom fakt przekazywania rzeczy – chcielibyśmy przygotować dla osób zaangażowanych podziękowania;)
Serdecznie dziękujemy Wam za dotychczasowe wspieranie akcji pomocy Dzieciom! 💪💪💪
Macie wielkie serca! ❤️❤️❤️
Koordynatorki akcji: Joanna Popławska i Magdalena Paszkowska
***
W dniach 29.11-17.12.21r. w naszej szkole odbywa się świąteczna akcja dla Dzieci przebywających w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Gorąco zachęcamy Was do wspólnego przygotowania darów dla Dzieci, które przez dłuższy czas przebywają na oddziałach, a niektóre z nich nawet święta będą musiały spędzić w szpitalu.
Po rozmowie z p. Kasią, która na co dzień zajmuje się dziećmi na oddziałach, jest pedagogiem i pracuje w przyszpitalnej szkole, określone zostały najważniejsze potrzeby Dzieci na oddziałach. Dzieci (w wieku od miesiąca do 18 lat) ucieszą następujące rzeczy:
- książki (najlepiej nowe lub w bardzo dobrym stanie) i kolorowanki,
- różnego rodzaju gry (najlepiej nowe),
- puzzle (tylko nowe),
- przybory szkolne (np. kleje, nożyczki, piórniki, gumki do ścierania, kredki ołówkowe/pastelowe/świecowe, flamastry, długopisy, cienkopisy, linijki, ekierki, ołówki, zeszyty różnego formatu, bruliony, notesy itp.),
- materiały plastyczne (np. wycinanki, blok techniczny biały/kolorowy, blok rysunkowy, plastelina, modelina, kolorowy papier, papier ksero, markery, pędzle dobrej jakości, farby akwarelowe/plakatowe/akrylowe, płótna do malowania itp.),
- zabawki dobrej jakości (najlepiej nowe, jeśli używane to tylko plastikowe i kompletne),
- żywność dla niemowląt (np. kubki niekapki, bidony, miseczki i sztućce, deserki w słoiczkach czy tubkach, zupki i obiadki w słoiczkach, przekąski – np. chrupki kukurydziane, chrupki ryżowe czy owocowe, kaszki, mleko modyfikowane),
- ubranka (mogą być używane, ale w b. dobrym stanie) i artykuły higieniczne dla dzieci do 12m-cy (np. body, śpioszki, pajacyki, skarpetki, czapeczki, rajstopy, pieluszki tetrowe, pampersy – różne rozmiary, podkłady higieniczne, chusteczki nawilżane, żele do mycia, szampony, kremy do ciała – także do skóry wrażliwej i skłonnej do atopii),
- artykuły higieniczne dla starszych dzieci i młodzieży (np. szampony, kremy, balsamy, dezodoranty, antyperspiranty, żele do mycia itp.),
- drobne prezenty „od Mikołaja”, (np. samochodzik, laleczka, breloczek, notesik, kolorowe karteczki samoprzylepne, kolorowanka, długopis czy inny gadżet ze sklepu „Tiger”).
Uwaga!
W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną bardzo prosimy, by rzeczy były nowe, a jeśli używane to w bardzo dobrym stanie i wykonane z tworzyw sztucznych, które można zdezynfekować.
Uczniowie mogą przekazywać dary wychowawcom lub przynieść bezpośrednio do pokoju nauczycielskiego.
Rzeczy zostaną przekazane Dzieciom w dn. 18-19.12.br.
Pamiętaj, że rzeczy, które podarujesz Dzieciom powinny być dla nich prezentem.
Koordynatorki akcji: Joanna Popławska i Magdalena Paszkowska
Razem pomagamy chorym Dzieciom!